Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

دولت‌آبادی خطاب به روحانی: نظام سیاسی ایران با من به گناه نوشتن چه‌ها که نکرده است

2017,06,02

See also

محمود دولت‌آبادی، نویسنده ایرانی، در پیامی ویدئویی خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت: "فراموش نمی‌کنم که نظام سیاسی قسط که شما هم عضو همیشه برجسته و کاردانِ آن بوده‌اید، با من و ما به گناه اندیشیدن و نوشتن چه‌ها که نکرده است."

این پیام در نشستی با عنوان "طرح مطالبات از رییس‌جمهور" روز سه‌شنبه نهم خرداد، در دانشگاه علم و صنعت پخش شده است. چندین سال است که رمان "زوال کلنل" نوشته دولت‌آبادی‌ در اداره سانسور کتاب وزارت ارشاد متوقف شده است.

این نویسنده ۷۷ ساله در پیام خود با بیان این که در انتخابات ریاست جمهوری ایران به روحانی رأی داده، اضافه می‌کند: "من کماکان منتظرِ قانونی شمردن قانون و اجرای آن هستم."

دولت‌آبادی گفت: "در همین راستاست که افراط و تفریط در امور را نکوهش کرده‌ام، و به صراحت آورده‌ام که ایران از آنِ همه ایرانیان است، یعنی نه منحصر به جمعی خاص و جماعتی از خواص!"

او همچنین بار دیگر مدیران سیاسی جمهوری اسلامی را به خواندن گلستان سعدی توصیه کرد، زیرا به گفته دولت‌آبادی "سعدی آمرزیده معدّلِ سنجیده خوی انسان ایرانی‌ست.

" دولت‌آبادی در سال ۹۲ نیز پس از پیروزی روحانی در انتخابات، در نشست دیدار هنرمندان با رییس‌جمهور حاضر شد. او پس از این دیدار نوشت: " شخصا امید صلاح و گشایش دارم و امیدوارم دیر نشده باشد."

Publisher: hd

Source: http://fa.rfi.fr

Find more articles in the Archive