Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

آمریکا: ایران همچنان بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است

2017,07,19

See also

وزارت امور خارجه آمریکا، چهارشنبه 19 ژوئیه در گزارشی تاکید کرد که ایران همچنان به اجرای نقش خود به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان، ادامه می‌دهد.

این گزارش پس از آن منتشر می‌شود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ضمن تاکید بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، تحریم‌هایی علیه این کشور به خاطر فعالیت‌های دیگرش از جمله در زمینه موشکی، اعمال کرد. به گزارش العربیه، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود ادامه داد که ایران در سال 2016، همچنان در صدر کشورهای حامی تروریسم در جهان بود و این کمک‌ها از راه سپاه پاسداران به حشد الشعبی در عراق، حوثی‌ها در یمن و حزب‌الله در لبنان و سوریه می‌رسد.

این گزارش، حزب‌الله لبنان را به ایفای نقش اصلی در پشتیبانی از نظام سوریه در «جنایت‌هایی که مرتکب شد» متهم کرد.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، به قطر هم پرداخت و تاکید کرد که حامیان تروریسم در این کشور، همچنان از سیستم مالی آن، بهره می‌برند. گزارش آمریکایی می‌گوید که قطر پس از امضای تفاهم‌نامه‌ای با واشینگتن، تلاش می‌کند در زمینه مبارزه با تروریسم، پیشرفت کند، اما حامیان مالی تروریسم در قطر هم‌چنان می‌توانند از سیستم مالی این کشور برای پشتیبانی از تروریسم، عبور کنند.

این گزارش، گروه‌های داعش و القاعده و گروه‌هایی که از سوی تهران حمایت می‌شوند از جمله حزب‌الله را، تهدید نخست برای کشور آمریکا دانست.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در توئیر نوشته بود که «قطر پیشینه‌ای دراز مدت در پشتیبانی از تروریسم در سطح عالی دارد. با فرماندهان نظامی و مسئولان بر ضرورت جلوگیری از حمایت قطر از تروریسم به توافق رسیدم.

اکنون زمان آن را رسیده تا قطر از پشتیبانی از تروریسم دست بکشد». ترامپ از قطر خواست دست از پشتیبانی از گروه‌هایی بر دارد که اقدام‌های تروریستی می‌کنند. او همچنین از قطر خواست کشوری مسئول باشد و فورا تلاش بیشتری برای مبارزه با تروریسم از خود نشان دهد.

Publisher: hd

Source: https://farsi.alarabiya.net/fa/international/2017/07/19

Find more articles in the Archive