Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

تولد دوقلوهای بهم چسپیده در نیکشهر

2017,07,16

See also

زاهدان - ایرنا - رئیس بیمارستان 22بهمن نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت جسمانی دوقلوهای بهم چسپیده نیکشهری طبیعی و نرمال است و هم اینک در بیمارستان ایران ایرانشهر زیر نظر پزشک متخصص قرار دارند.

دکتر قوام الدین اشرفی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوقلوها از ناحیه سینه و شکم به هم چسپیده هستند اما بقیه اعضای آنها به طور جداگانه کامل است.

وی ادامه داد: مادر این دوقلوهای بهم چسپیده 20 سال سن دارد و به صورت طبیعی جمعه شب در بیمارستان 22 بهمن نیکشهر زایمان کرده است.

وی افزود: این مادر ساکن یکی از روستاهای شهرستان نیکشهر است. وی بیان کرد: مادر به همراه نوزادها برای ادامه درمان به بیمارستان ایران ایرانشهر منتقل شده است.

رئیس بیمارستان 22بهمن نیکشهر گفت: این دوقلوها از لحاظ جسمانی هیچ گونه مشکلی ندارند و تنها مشکل آنها بهم چسپیدگی از ناحیه شکم و سینه است.

اشرفی زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه این نوزادان سالم هستند و تمام اعضای آنها به طور جداگانه کامل است با جراحی پیچیده مشکل آنها برطرف می شود.

وی افزود: متاسفانه بیمارستان های مجهز کشور از جمله بیمارستان زاهدان، تهران، مشهد، شیراز و کرمان تا کنون این نوزادهای بهم چسپیده را پذیرش نکردند.

وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر با این بیمارستان ها مکاتبه انجام داده که تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

به گزارش ایرنا دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان به جمعیتی بیش از 750 هزار نفر در حوزه 77 هزار کیلومتر مربع شامل شهرستان های ایرانشهر، دلگان، سرباز، فنوج، قصرقند و نیکشهر خدمات رسانی می کند.

استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران، مهرستان، کنارک و چابهار؛ دانشگاه علوم پزشکی زابل شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر سایر شهرستانهای استان را زیر پوشش دارند.

نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.

شهرستان نیکشهر با 395 روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1395 تعداد 141 هزار و 894 نفر جمعیت با 37 هزار و 207 خانوار در فاصله 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

Publisher: hd

Source: http://www.irna.ir/sb/fa/News/82600302/

Find more articles in the Archive