Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

اعدام یک زندانی پس از ۲ روز شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی توسط زندانبانان ولی فقیه در زندان زابل

2017,07,22

See also

روز شنبه ۳۱ تیر ماه زندانی سلمان میر شاهی ۳۵ ساله که ۷ سال در زندان زابل زندانی بود پس از دو روز بسته بودن به ستون افسر نگهبانی زندانی که با شرایط وحشیانه و غیر انسانی مواجه بود اعدام شد

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » صبح امروز یک زندانی در زندانمرکزی زابل به دار آویخته شد.

روز شنبه ۳۱ تیر ماه زندانی سلمان میر شاهی ۳۵ ساله که ۷ سال در زندان زابل زندانی بود پس از دو روز بسته بودن به ستون افسر نگهبانی زندانی که با شرایط وحشیانه و غیر انسانی مواجه بود اعدام شد .

او از شهروندان شمال ایران بود که به اتهام موادر مخدر دستگیر شده بود.

روز پنجشنبه ۲۹ تیر ماه زندانی سلمان میرشاهی ۳۵ ساله که ۷ سال در بند ۲ زندان مرکزی زابل زندانی بود از این بند خارج و به ستونی که در قسمت افسر نگهبانی زندان است با زنجیر بسته شد تا اینکه صبح امروز اعدام شد.

یکی از شیوه های ضدبشری و قرون وسطایی در این زندان این است که زندانی قبل از اجرای حکم ضدبشری اعدام به ستونی بسته می شود که امکان استراحت نداشته و سایر نیازهای اولیه از وی سلب می شود و تا لحظه اعدام تحت شکنجه های ضد بشری قرار دارد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، استمرار اعدام های جنایتکارانه و ضدبشری در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، کمیسرعالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن اعدام های ضدبشری که بطور مستمر و سیستماتیک در ایران به اجرا در آورده می شود خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ۳۱ تیر ۱۳۹۶ برابر با ۲۲ ژولای ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بين الملل

Publisher: hd

Source: http://hrdai.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2289:1396-04-31-12-05-23&catid=5:2010-07-21-10-19-53

Find more articles in the Archive