Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

حاشیه‌نشینی از مشکلات دامن‌گیر زاهدان است

2017,07,23

See also

فرماندار زاهدان با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی یکی از مشکلات دامنگیر شهر زاهدان است، گفت: رسیدگی به مشکلات انشعاب آب و برق حاشیه شهر زاهدان در دستور کار ادارات مربوطه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، مجتبی خانجانی در نخستین جلسه تعیین تکلیف انشعاب برق در حاشیه شهر زاهدان، اظهار داشت: حاشیه‌نشینی یکی از مشکلات دامنگیر شهر زاهدان است که در سال‌های گذشته با رشد فزاینده‌ای همراه بوده و بیش از 30 درصد جمعیت و مساحت این شهر را به خود اختصاص داده است.

فرماندار زاهدان ادامه داد: برای جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی در زاهدان باید محدویت‌هایی برای واگذاری انشعابات برق و آب در حاشیه شهر در نظر گرفته شود.

وی در این جلسه که پیرو نامه دادستان در زمینه قطع انشعابات آب و برق منازلی که فاقد سند رسمی یا پروانه ساخت از شهرداری هستند برگزار شد، گفت: پس از اعمال نامه مذکور از سوی دادستانی در اواخر سال گذشته، با حجم گسترده‌ای از ناراضایتی و درخواست‌های مردم حاشیه شهر مواجه شدیم.

خانجانی گفت: با توجه به مراجعات بسیار مردم حاشیه شهر جهت دریافت مجوز برای انشعاب آب و برق، این جلسه با حضور مسئولان دستگاه‌های متولی امر جهت بررسی بیشتر موضوع برگزار شد.

اداره راه و شهرسازی زاهدان باید نسبت به ارائه طرح تفصیلی شهر زاهدان به ادارات آب و برق ظرف مدت 48 ساعت آینده اقدام لازم را به عمل آورد تا دستگاه‌های متولی با در دست داشتن این طرح از مبدا و مقصد شهر مطلع شودند و مطابق نقشه فوق به شهروندان خدمات‌رسانی کنند.

فرماندار زاهدان خاطرنشان کرد: همچنین ادارات آب و برق مناطقی که دارای شبکه بوده و در آن مناطق متقاضیانی برای اخذ انشعاب وجود دارند مشخص کند و موارد را به شهرداری و راه شهرسازی زاهدان اعلام کند.

به منظور پی گیری مصوبات این جلسه و ادامه روند کار، جلسه‌ای در هفته جاری با حضور مسئولان دستگاه‌های متولی برگزار می‌شود.

Publisher: hd

Source: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/05/01

Find more articles in the Archive