Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

بازجویان اطلاعات سپاه از آزادی ۲ زندانی سیاسی هموطن بلوچ در زندان سراوان ممانعت می کنند

2017,08,01

See also

روز شنبه ۷ مرداد ماه زندانیان سیاسی عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده به شعبه ۱ دادسرای انقلاب برده شدند و مجددا مورد بازپرسی قرار گرفتند و علیرغم نقض حکم آنها توسط دادگاه تجدید نظر استان، اما فردی به نام طروقی بازپرس این شعبه خواستار قرار دادن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای آزادی هر کدام از آنها نمود ه است. خانواده این دو زندانی با مشکلات فراوان اقدام به تامین این مبلغ نمودند اما داستان سراوان به آنها اطلاع داد که این ۲ زندانی را آزاد نخواهد کرد و آنها را بصورت بلاتکلیف در زندان نگه خواهد داشت.

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران پس از نقض حکم سنگین ۱۰ ساله زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده اما همچنان مانع آزادی آنها هستند.

اخیرا محکومیت سنگین ۱۰ ساله زندانیان سیاسی عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده در دادگاه تجدید نظر استان نقض گردیده و عملا آنها می بایست آزاد شوند.

اما بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران مانع آزادی این ۲ زندانی سیاسی هستند و همچنان آنان را در بلاتکلیفی نگه داشته اند.

روز شنبه ۷ مرداد ماه زندانیان سیاسی عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده به شعبه ۱ دادسرای انقلاب برده شدند و مجددا مورد بازپرسی قرار گرفتند و علیرغم نقض حکم آنها توسط دادگاه تجدید نظر استان، اما فردی به نام طروقی بازپرس این شعبه خواستار قرار دادن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای آزادی هر کدام از آنها نمود ه است.

خانواده این دو زندانی با مشکلات فراوان اقدام به تامین این مبلغ نمودند اما داستان سراوان به آنها اطلاع داد که این ۲ زندانی را آزاد نخواهد کرد و آنها را بصورت بلاتکلیف در زندان نگه خواهد داشت.

دادستان سراوان عزیزی که مجری دستورات بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران می باشد مانع آزادی این ۲ زندانی سیاسی است.

لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی اول آذر ماه از کمینی که ماموران اطلاعات سپاه به منظور ترور او برپا کرده بودند بطرز معجزه آسایی نجات یافت و اشتباها یکی از دوستان او به نام خلیل جهاندیده را ترور نمودند.

اما ماموران اطلاعات سپاه پاسداران وقتی که متوجه شدند که اشتباها کس دیگری را ترور کرده اند بلافاصله اقدام به دستگیر وی نمودند و او را چندین روز تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی نمودند تا او را وادار به اعترافات دروغین مقابل دوربینهای تلویزیون ماموران اطلاعات سپاه علیه خود نمایند تا جنایتی را که خود مرتکب شده بودند و منجر به قتل یکی از بیگناهان شده بود بپوشانند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ممانعت اطلاعات سپاه پاسداران از آزادی این ۲ زندانی سیاسی را محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ،

کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن اعمال ضدبشری علیه زندانیان سیاسی در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۱ اوت ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان سازمان ملل متحد در امور ایران

سازمان عفو بين الملل

Publisher: hd

Source: http://hrdai.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2296:1396-05-10-21-49-29&catid=1:2010-07-21-10-18-57&Itemid=4

Find more articles in the Archive